Na całym świecie i przez całą dobę przyrządy do mocowania obrabianych detali, produkowane przez firmę Gleason ustalają nowe standardy dotyczące szybkości, precyzji i elastyczności wymiany obrabianych detali w procesie produkcji. Użytkownicy stale starają się oszczędzać cenne minuty zużywane na nieproduktywne czasy pomocnicze i przy tym coraz częściej stosują najnowsze przyrządy do mocowania produkcji Gleason.
W kombinacji z naszymi maszynami do obróbki uzębień (frezowanie obwiedniowe, dłutowanie obwiedniowe i szlifowanie kształtowe) i naszymi narzędziami uzyskuje się kompletny system o najwyższej wydajności i jakości.
Użytkownik może przy tym pożądany stopień automatyzacji indywidualnie dopasować do swoich potrzeb.
Aby zwiększyć wydajność maszyny, musi zostać zminimalizowany czas pomocniczy, który powstaje w wyniku ustawiania obrabianego detalu albo zmiany uchwytu. Aby to umożliwić, Gleason-Pfauter oferuje systemy mocowania w punkcie zerowym.
W tym celu jest potrzebny tak zwany zewnętrzny stół przygotowawczy, który jest stołem obrotowym. Na tym stole jest mocowana paleta z interfejsem do mocowania w punkcie zerowym. Na palecie jest mocowany kompletny przyrząd z obrabianym detalem i ustawiany w ruchu obrotowym. Wszystko to odbywa się poza maszyną, dzięki temu można wykonywać przygotowanie równolegle do głównego czasu obróbki.
Te same mocowania w punkcie zerowym są stosowane również na stole maszyny. Przez to paletę można razem z uchwytem i detalem w precyzyjnie powtarzalnym położeniu załadować bezpośrednio do maszyny.
Szlifowanie, frezowanie obwiedniowe, dłutowanie obwiedniowe
Obróbka detali to proces, który z roku na rok staje się coraz bardziej zautomatyzowany. To, co jeszcze nie tak dawno wymagało ręcznej precyzji i dużego nakładu pracy, dziś realizowane jest dzięki zaawansowanym technologiom i nowoczesnym rozwiązaniom inżynieryjnym. Jednym z kluczowych elementów wpływających na jakość i efektywność obróbki jest odpowiednie mocowanie przedmiotów obrabianych. Firma Gleason Corporation, będąca liderem w branży technologii obróbki kół zębatych i systemów przekładniowych, oferuje innowacyjne systemy mocujące, które odpowiadają na potrzeby nowoczesnego przemysłu i zapewniają niezawodność oraz dokładność w procesach produkcyjnych.
W EUROTEC prezentujemy Państwu najczęściej stosowane sposoby mocowania przedmiotów obrabianych, jakie proponuje Gleason. W dużej mierze są to urządzenia i systemy, które pozwalają na precyzyjne i stabilne trzymanie detali w trakcie obróbki, minimalizując ryzyko błędów i zwiększając wydajność produkcji. Proponujemy zarówno precyzyjne mocowania detali otworowych, jak i mocowania detali w kształcie wału, które są idealne do obróbki elementów o cylindrycznych kształtach. Dzięki tym innowacjom procesy produkcyjne stają się bardziej zautomatyzowane, a jakość wykonanych detali osiąga najwyższy poziom.
Firma Gleason oferuje szereg innowacyjnych rozwiązań w zakresie mocowania przedmiotów obrabianych, które zapewniają precyzyjność, szybkość oraz elastyczność w procesach produkcyjnych. Wśród popularnych systemów znajdziemy:
Automatyzacja mocowania przedmiotów obrabianych sprzyja zwiększaniu efektywności produkcji, zwłaszcza w kontekście redukcji czasu pomocniczego, który powstaje w wyniku ustawiania detali oraz wymiany uchwytów. Systemy mocowania w punkcie zerowym oferowane przez Gleason pozwalają na znaczną optymalizację tego procesu. Dzięki zastosowaniu zewnętrznych stołów obrotowych oraz palet z interfejsem do mocowania w punkcie zerowym proces przygotowania detali do obróbki odbywa się równolegle do głównego czasu obróbki. Przygotowanie detali poza maszyną umożliwia jednoczesne ustawienie uchwytów i detali na palecie, co skraca czas przestojów maszyny oraz eliminuję potrzebę ręcznego ustawiania detali w maszynie. Co istotne taki sposób mocowania przedmiotów obrabianych zapewnia niezwykle wysoką powtarzalność, z tolerancją ustawienia detali na poziomie poniżej 0,005 mm.
System mocowania w punkcie zerowym jest niezwykle elastyczny i może być stosowany do detali o różnych wielkościach, co zwiększa jego uniwersalność. Możliwość załadunku palet o wadze do 8 ton przy pomocy automatycznego systemu załadunku lub ręcznego załadunku za pomocą suwnicy zapewnia dodatkową elastyczność w organizacji procesu produkcji. Takie rozwiązanie przyczynia się do skrócenia czasu przezbrojenia maszyny i umożliwia błyskawiczne przejście do kolejnych etapów produkcji.